sobota, 13 kwietnia 2013

Fakty i mity na temat Heydricha.

              Rzucam się właśnie w temat-rzekę. Z pewnością ten post będzie miał kilka części bo głupoty wykwitają tydzień po tygodniu w zastraszającej ilości. W polskim internecie roi się od różnych dziwnych teorii, które należałoby sprostować. Zacznijmy więc już dzisiaj.

1. Reinhard miał na imię Reinhardt, ale sobie zmienił- MIT! Słyszałam wiele razy, że Heydrichowi dano na chrzcie Reinhardt, a potem wykreślił sobie "t" z imienia. Tak się składa, że w księdze parafialnej figuruje jako Reinhard, w odpisie z chrztu również. Przez pewien czas podpisywał się Reinhardt, miało to miejsce zaraz po wstąpieniu do partii. Zrezygnował z tego jednak dość szybko. Tak więc nie Reinhardt, ale REINHARD.

2. Richard/Reinhold Heydrich.- CO?! Nagminne i często używane przez rewizjonistów, co tylko potwierdza jakimi idiotami są wyznawcy wujka Irvinga.  Otwórzcie chociaż Wiki wpisując sobie Heydrich. Reinhard a Richard, czy Reinhold to jednak różnica.

3. Ojciec Heydricha był Żydem- MIT! Bruno Heydrich urodził się w rodzinie ewangelików. Jego ojcem był Karl Juliusz Reinhold Heydrich, ewangelik. Matka Brunona, Ernestine po śmierci męża wyszła za Gustawa Roberta Sussa, który też nie był Żydem, chociaż nazwisko brzmiało dwuznacznie. Plotka wzięła się z błędu w leksykonie muzycznym. Rodzina Heydrichów prostowała to jednak wielokrotnie.

4. Heydrich był gejem- MIT! Plotkę zaśpiewał pierwszy Wykes w swojej beznadziejnej biografii, której połowę sobie wymyślił w głowie, dalej rzucił temat Wołoszański i jakoś dziwnie przyjęło się, że Heydrich wolał chłopców. Pomijajmy, że miał czwórkę dzieci (tych z prawego łoża, o nieprawym nic nie wiadomo) i cały rząd kochanek płci pięknej. Nie ma żadnego dowodu historycznego, że Reinhard Heydrich miał jakikolwiek romans, czy przygodę z jakimkolwiek mężczyzną.

5. Heydrich kazał wymordować Lidice- MIT! Gdy zapadła decyzja Heydrich był w drodze na cmentarz.

6. Heydrich i korona św. Wacława- MIT! Znów nie ma żadnego historycznego dowodu na to, że Heydrich będąc w Pradze założył sobie i swojemu synowi koronę czeską na głowę. Jest kilka fotografii gdzie stoi przed klejnotami. On je tylko oglądał i to jakieś kuriozum, że rzekomo włożył ją i kazał nie robić sobie zdjęć już po "koronacji", ale przecież legenda taka piękna, żal było nie skorzystać z jej odkurzenia, tudzież stworzenia. Dodam, że Klausa z nim nie było.

Włożyłbym....
 Damn!

Źródła zdjęć: J. Čvančara, Heydrich, Česke Budějovice 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz