poniedziałek, 12 czerwca 2017

Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Tak. Żyję, mam się dobrze, książka również. Utyło jej się do ponad 480 paru stronek i liczba stale wzrasta, a ostatnio naprawdę dynamicznie, bo po trudach i brudach udało mi i Kasi, wyrwać z Drezna potężną torbę dokumentów, która przedstawia nam szczegółowo kontakty pomiędzy rodziną Krantz a Heydrich. Jest tego naprawdę cała góra i jak się okazuje, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, niż malowali to dotychczasowi biografowie Heydricha, twierdzący, że od rodziny się zupełnie odciął. Sam Reinhard H ze swoim wujostwem i kuzynostwem od strony matki, dogadywał się bardzo dobrze: wspomagał wuja w znalezieniu zatrudnienia, zapraszał do siebie ciągle swoją kuzynkę, która w listach do swojej matki pisała często: U Reinharda jest bardzo miło. Jest też sporo listów, w których rodzina wymienia się wrażeniami z pogrzebu kuzyna. Bardzo to wszystko fascynujące i naprawdę unikalne - wcześniejsi biografowie po prostu tego nie ruszali.
Jak nie ruszali pewnego osobliwego zdjęcia rocznego Reinharda z rodziną, które mam nadzieję uda mi się pozyskać do książki.

A co do filmów: nie oglądajcie. Nie są warte waszego czasu i tylko zrobią Wam wodę z mózgu.
Lepiej poczekać jeszcze tydzień, dwa i iść na "Tubelight" z Salmanem Khanem - i to mądrzejsze, lepiej zagrane, mniej szkodliwe i z fajnymi piosenkami.

8 komentarzy:

 1. ...trochę "popkultury" nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Szkoda tylko, że wiadomo przed wejściem do kina jak film się skończy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nie, ale absolutna glamoryzacja nazistów, przy czym jak się zna ich prywatne filmy, gdzie cała rodzina bawi się w błocie, je z jednej michy ziemniaki, i widzi sie wypindrowana pare ktora uczy dzieciaczki grac na fortepianie (Lina oczywiscie z ulozonymi wlosami i ciezkim makijazem, ktory wywolaby skandal jakich malo) to powiem szczerze: beka w cholere.
   Przy czym pokazywanie tych ludzi jako super sophisticated i mega atrakcyjnych jest tak jakby brakiem szacunku do ofiar, ktore sa niemal w ogole pomijane.

   Usuń
  2. O jakim filmie jest mowa?

   Usuń
  3. o złym filmie sztuk dwa

   Usuń
  4. Mogę poprosić tytuły?

   Usuń
  5. Anthropoid i HHHH
   oba koszmarnie złe

   Usuń
 2. Absolutnie sie zgadzam postaci Heydricha i Lina w obu tych filmach totalnie przerysowane pod wzgledem wygladu zupelny brak jakiegokolwiek podobienstwa (juz nie mowiac o niepotzrebnych scenach erotycznych ale to chyba celowy zabieg majacy na celu zaostrzenie nieco postaci Heydricha), choc nie powiem bo w filmie "Lidice" nieco lepiej sie postarali a przynajmniej w kwestii wygladu Heydicha choc wiadomo ze oryginalnosci wygladu pana Heydricha nie jest w stanie chyba nikt sprostac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te sceny erotyczne to zenada mojego zycia i zmuszenie mnie do oczu kąpieli.
   Dramat!

   Usuń